Noclegi, Noclegi i jedzenie w Dębkach, Szetlandy

KARNAWAŁ NA PODHALU

Off 91
KARNAWAŁ NA PODHALU
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

tani hostel (4)Co roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbywa się pięciodniowy Góralski Karnawał. Za dnia w mieście rządzą kolędnicy: przemieszczają się malowanymi saniami razem z różnymi przebierańcami i tancerzami, śpiewają i grają na skrzypcach. Króluje radość, śmiech i kolorowe stroje?wieczorami natomiast odbywają się popisy tanecznych par ubranych w piękne ludowe stroje; góralskie zespoły tak żywiołowo grają, że wszystkim nogi same rwą się do tańca. Na żadnym innym karnawale nie ma tak porywającego pokazu zbójnickiego tańca.
Podczas tego góralskiego karnawału odbywają się także spektakle teatralne oczywiście na wesoło i na ludowo.
Ostatniego dnia karnawału odbywa się najciekawsza impreza, czyli wyścig kumoterek (tradycyjne góralskie dwuosobowe sanie), których załogę stanowią kumoter i kumoterka; kumoter powozi saniami a kumoterka musi tak balansować ciałem, aby sanie nie wywróciły się na ostrych zakrętach.
W Bukowinie można także odpocząć w basenach termalnych i oczywiście poszusować na nartach.

Ciekawe wpisy o podróżach oraz turystyce online:

Frazy kluczowe: Minikoparka Gorlice, szkiełkowanie kraków, wałki pa66, lpk208, plisy Oświęcim, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, zerwany triceps, kubota l3200 cena, przesłony wodoszczelne, markizy Kęty, Szamba Betonowe Lesko

Ankieta

Czy w Gdańsku można znaleźćtanie noclegi oraz ciekawe atrakcje turystyczne?

View Results

Loading ... Loading ...

Opinie oraz Komentarze:

Archiwa

Turystyka:

  • Skoki tandemowe

    Osoby szukające pomysłu na oryginalny prezent dla osób, które lubią dawkę bezpiecznej adrenaliny mogą sprawić niezapomnianą radość wykupując voucher na skoki tandemowe. W cenie vouchera jest kilkunastominutowe przygotowanie do skoku, kombinezon oraz okularki. Na czas skoku pasażer jest ubrany w specjalną, bezpieczną uprząż podpiętą do uprzęży instruktora. Skok tandemowy wykonywany jest z wysokości 4000 metrów….

  • Szkoła paralotniowa

    Marzeniem wielu ludzi jest zdobycie umiejętności obsługiwania paralotni i poruszania się na niej w powietrzu. Jest to ciekawa wizja, jednak należy pamiętać, że taka forma spędzania wolnego czasu wymaga często wieloletniego przeszkolenia. Nikt bowiem nie zaprzeczy, że jest to zajęcie ekstremalne, które nie jest dla wszystkich. Przede wszystkim należy być osobą odpowiedzialną, która ma na…